Strona główna     |      O mnie     |      Oferta     |      Galeria     |      Zwierzęta     |      Okolica     |      Kontakt     |     

Zwierzęta

Nie wszystkie gospodarstwa agroturystyczne zapewniają gościom kontakt ze zwierzętami. W moim obejściu znajduje się kilka gatunków zwierząt ras rodzimych (typowo polskich):

- konik polski - hodowlę rozpoczynałem od kupna jednej klaczy –MODLISZKA- póżniej dokupiłem drugą klacz i ogiera. Cała reszta koników, które teraz chodzą po pastwisku (jest ich na obecną chwilę 2014r-22 sztuki) pochodzą z hodowli własnej. Konie prowadzą beztroski tryb życia. Biegają po pastwisku, pozwalają się pogłaskać i cieszą nasze oczy swoim widokiem.

- owca pomorska i kamieniecka - dwie rasy między którymi różnic praktycznie nie widać ;) i jednea i druga są całe białe. Ja nazywam je wełnianymi kłębkami pasącymi się na trawie.

- psy - owczarki podhalańskie - dwie suczki, które zostały kupione specjalnie do pilnowania owiec. Uwielbiają drapanie po brzuchu i taplanie się w bagnie. Pomimo swojej wielkości są przyjazne dla ludzi.

- koty - mazurskie dachowce - cztery kotki. Najstarsza z nich trzykolorka jest mamą trzech pozostałych kotek. Koty przyzwyczajone są do noszenia na rękach, wożenia w wózku dla lalek i różnych innych zabaw. Są najbardziej lubianymi przez dzieci zwierzakami w gospodarstwie.

- świnki morskie, rybki - te zwierzęta mieszkają razem z nami w domu.

Częstymi gośćmi na terenie gospodarstwa są dzikie zwierzęta. Siedząc na tarasie można zobaczyć lisa, sarnę, żurawia i mnóstwo bocianów. Na łące obok koni pożywienia szukają dziki.

A w lesie na powitanie wychodzi zając - przez nas nazwany Poziomka :-)


Wyświetl większą mapę

 

Wakacje na Mazurach - Zapraszamy!

Agroturystyka na Mazurach

Konie - atrakcja dla Małych i Dużych

Konie

Agroturystyka na Mazurach

Gospodarstwo agroturystyczne na Mazurach

Gospodarstwo agroturystyczne Łabedziewo

Atrakcje

designed & hosted by: Biuro RCS.